Skocz do zawartościSystem MyBB

Zaloguj się, aby obserwować  

MyBB, ale tak naprawdę MyBulletinBoard, oprogramowanie działające na licencji LGPL. Możliwości tego forum są bardzo zbliżone do komercyjnych silników, czyli IPB oraz vB. Można nazwać, że jest to darmowe zaplecze tych największych dwóch komercyjnych gigantów. Cała struktura kodu jest nieco niższej jakości od swoich przeciwników. Forum jest bardzo przyjazne dla użytkowników, łatwość instalacji bądź aktualizacji dodatków jest zdumiewająca.

Skrypt jest bardzo wygodny, ale mniej wydajny. Im większe forum, tym słabsza wydajność, a całkiem duże fora mogą w znaczny sposób odczuwać spadki wydajności. Jeżeli planujesz stworzyć ogromne forum, to ten skrypt nie będzie idealnie się do tego pomysłu nadawał.

Support forum stoi na bardzo dużym poziomie, natomiast cały skrypt jest ciągle poprawiany i aktualizowany przez programistów.

Szablony dla tego skryptu są ładne i bardziej przejrzyste od swoich konkurentów. Istnieje wiele szablonów łudząco podobnych do tych, które obsługiwane są przez silnik IPB.

Jeżeli zależy Ci na wydajnym forum i lepszym zoptymalizowanym kodzie, to wybierz phpBB, natomiast jeżeli interesuję Cię wygląd oraz łatwość w obsłudze, to MyBB będzie idealne.

Zaloguj się, aby obserwować  
×
×
  • Utwórz nowe...