Skocz do zawartościSYSTEMY ZARZĄDZANIA TREŚCIĄ

Fora

 1. INVISION POWER BOARD

  Invision Community znana też jako IPS Community Suite lub Invision Power Board to aplikacja internetowa napisana w języku PHP przez Charlesa i Matta stworzona jako płatne oprogramowanie fora dyskusyjnego.

  4
  posty
 2. MYBB

  MyBB, oprogramowanie działające na licencji LGPL. Możliwości tego forum są bardzo zbliżone do komercyjnych silników, czyli IPB oraz vB. Cała struktura kodu jest nieco niższej jakości od swoich przeciwników. Forum jest bardzo przyjazne dla użytkowników, łatwość instalacji bądź aktualizacji dodatków jest zdumiewająca. Skrypt jest bardzo wygodny, ale mniej wydajny. Im większe forum, tym słabsza wydajność. Jeżeli planujesz stworzyć ogromne forum, to ten skrypt nie będzie idealny. Support forum stoi na bardzo dużym poziomie, natomiast cały skrypt jest ciągle poprawiany i aktualizowany. Jeżeli zależy Ci na wydajnym forum i lepszym zoptymalizowanym kodzie, to wybierz phpBB, natomiast jeżeli interesuję Cię wygląd oraz łatwość w obsłudze, to MyBB będzie idealne.

  34
  postów
 3. PHPBB

  Niewątpliwie jeden z najpopularniejszych skryptów na świecie. Pierwsza aplikacja powstała w 2002 roku i od samego początku cała idea forum jest oparta na licencji GPL, w wersji drugiej, co w skrócie oznacza, że każdy ma prawo do pobrania tego skryptu i rozprowadzania treści bazującej na tej właśnie licencji. Jest to najstarszy darmowy skrypt forum. Na pewno największą zaletą tego skryptu jest ogromna dostępność do wielu darmowych dodatków oraz modyfikacji. Innym dużym plusem jest znakomita poprawność aktualizacji starszych wersji do najnowszej.

  2
  posty
 4. WORDPRESS

  Zbudowany przy pomocy PHP i MySQL trzyma pierwsze miejsce w rankingu popularności. Ponad 24% stron na świecie jest zbudowana na WordPressie. Hosting, instalacja, a także zarządzanie – WordPress sprawia, że wszystko to jest bezproblemowe i proste. Strony oparte o tę platformę są zgodne ze standardami W3C, dodatkowo zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek. Jego ogromny wybór motywów i wtyczek pozwala stworzyć praktycznie każdy rodzaj strony internetowej, co czyni go jednym z najpopularniejszych systemów do zarządzania treścią CMS.

  1
  post
 5. INNE SYSTEMY

  Pozostałe silniki zarządzania treścią które nie zostały uwzględnione w powyższych działach.

  1
  post
×
×
 • Utwórz nowe...